Menu Zamknij

BEZPOŚREDNIO Z RATUSZA, czyli burmistrz Aleksander Lesiński w pracy.

500+ w Rembertowie, Szyszaków, Rozbudowa szkoły . Ostatnio do Was nie pisałem, bo tak wiele się działo. Żeby Was nie zanudzać powiem tylko, to co zapewne wiecie. Dzielnica zdobyła pieniądze na pokrycie wszystkich braków. Są i dodatkowe środki na rozbudowę szkoły na Niepołomickiej, są i na bieżące wydatki. Z mojej działki, np brakowało 500 tys na codzienne funkcjonowanie Wydziału Ochrony Środowiska, dosłownie w każdym aspekcie działania, w dbałości o zieleń, sprzątaniu, w dokarmianiu zwierząt, w utrzymaniu placów zabaw. No, ale to już załatwione.

500+ w Rembertowie, Szyszaków, Rozbudowa szkoły

Ratusz zakończył wypłacanie 500+, teraz wypłatami zajmuje się ZUS, trzeba było do końca czerwca złożyć zaktualizowany wniosek, więc jeżeli obserwujecie na kontach jakieś opóźnienia to upewnijcie się czy go złożyliście.

W edukacji. Jesteśmy po zakończeniach roku, pożegnaniu Pani dyrektor Posmyk - nowym dyrektorem szkoły na Dwóch Mieczy od września będzie Pan Krzysztof Okomski. Z radością wręczyliśmy Złote Pióra dla Najlepszych, a teraz analizujemy już aktualnie wyniki egzaminów.

Z nietypowych spraw odbyło się spotkanie robocze wszystkich stron zainteresowanych wspominaną rozbudową Zespołu Szkół nr 74 na Wygodzie. Panie dyrektor mogły rozstrzygnąć wszystkie wątpliwości w bezpośredniej rozmowie z projektantami. Okazało się, że dobrzy by było powiększyć parametr dźwiękoszczelności przesuwnych ścian a w sali do rytmiki zaprojektować ścianę luster.

Ostatni temat na dziś. Inwestycje. Zdjęcie jest już historyczne. Budowa odwodnienia na ul. Szyszaków, przy zastosowaniu systemu sączków. Przed nami kolejne wyzwania w temacie odwodnień rembertowskich ulic. Czemu akurat o tym piszę? Bo nie mieszkam przy ul. Szyszaków. Mimo takich sugestii internetowych komentatorów, nie to było uzasadnieniem dla tej inwestycji, po prostu ciągle tam stała woda.

500+ w Rembertowie
Skip to content