Menu Zamknij

BEZPOŚREDNIO Z RADY MIASTA, czyli burmistrz Aleksander Lesiński w pracy - będzie o pieniądzach dla Rembertowa na ekologię a dla ciekawych kilka słów o polityce.

Bezpośrednio z rady miasta

W zeszły czwartek odbyła się Rada Miasta, która zawierała w porządku głosowanie nad punktami dotyczącymi przekazanie dodatkowych pieniędzy dla naszej dzielnicy. Mamy w zarządzie taki zwyczaj, że jeżeli na Radzie Głosowane są sprawy bezpośrednio dotyczące naszej dzielnicy to jeden z nas jest na takiej radzie. Zresztą zalety jakie płyną z obecności burmistrza na Radzie Miasta to odrębny temat. Wróćmy do tego co było głosowane w czwartek.
Dla nas ważne były punkty
  1. Modernizacja instalacji c.o i c.w.u w trzech budynkach komunalnych, Konwisarska 41, Szyszaków 23, Jaworzniaków 15, Chruściela 82.
  2. Modernizacja systemu ogrzewania budynku Przedszkola nr 376 przy ul. Admiralskiej 17 wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej

Co to oznacza? Dzięki tym pieniądzom zlikwidujemy wszystkie kopciuchy w lokalach należących do Miasta. W budynkach komunalnych będą zastąpione ogrzewaniem gazowym, a w przypadku przedszkola rolę źródła ciepła spełni pompa ciepła i fotowoltaika. Będzie ekologicznie.

Bezpośrednio z rady miasta
Bezpośrednio z ratusza
Na cel zmiany źródła ogrzewania na gazowe w ostatnich 4 domach komunalnych Rada Miasta przekazała nam ponad 1 milion 150 tys zł
Na cel zmiany systemu ogrzewania z przedszkolu na Admiralskiej Rada Miasta przeznaczyła ponad 2 mln zł

Bezpośrednio z rady miasta - Obie zmiany zostały przegłosowane na TAK , czyli w sumie na cele proekologiczne dostaliśmy z Miasta dodatkowo ponad 3 mln zł.

Czy to załatwia sprawę kopciuchów w zasobie naszej dzielnicy? Nie, jest jeszcze jeden specyficzny obszar wymagający działania. Są jeszcze w Rembertowie lokale komunalne, których miasto nie jest właścicielem ale nimi zarządza. Dzieje się tak np. w przypadku kiedy nie da się ustalić właściciela budynku. W takich przypadkach stan prawny nie pozwala nam na przeprowadzenie prac budowlanych, w związku z tym jedynym wyjściem jest wymiana kopciuchów na ogrzewanie elektryczne. Co systematycznie wykonujemy i w tym roku planujemy ten proces zakończyć.

Dla ciekawych - polityka.

Rada Miasta trwała od 10.00 do ok 22.30. Z czego punkty dotyczące Rembertowa były głosowane niemal na samym końcu. Dlaczego tak długo? Ponieważ na tej samej sesji było głosowane zatwierdzenie wykonania budżetu Miasta i absolutorium dla Prezydenta Trzaskowskiego. Co dało okazję do szerokiej dyskusji, często wybiegającej poza sprawy miejskie na szerokie wody polityki ogólnokrajowej. Jeżeli miałbym podsumować w kilku zdaniach stanowiska poszczególnych ugrupować. To Koalicja Obywatelska będąc odpowiedzialną za funkcjonowanie Warszawy, naturalnie popierała działania prezydenta, biur i dzielnic. Lewica wytykała brak efektywnej polityki mieszkaniowej i tendencję do podejmowania dużych inwestycji, zamiast skupić się na większej ilości drobniejszych inwestycji mających bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców. Natomiast PiS prezentował postawę o 180 stopni przeciwną do aktualnej polityki miejskiej. Dla przykładu:. Stawianie na transport zbiorowy kosztem indywidualnego jest błędem ponieważ transport zbiorowy jest niewydolny. Utrudnienia dla poruszających się samochodem np. w postaci płatnych stref parkowania, wynika bardziej z ideologii niż z dbania o interes mieszkańców. Tendencja do zwężania ulic na rzecz dróg rowerowych i zieleni odbiera miastu walor stołeczności. Zdecydowania czuć już było atmosferę zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Skip to content