Menu Zamknij

BEZPOŚREDNIO Z RATUSZA, czyli burmistrz Aleksander Lesiński w pracy

Oświata, sprawy społeczne i ochrona środowiska w Rembertowie

Początek roku to zawsze dobry moment na podejmowanie nowych wyzwań. Z Izą i Marcinem mamy taką, właściwość, że często w tym samy czasie wpadamy na takie same pomysły. Tak jest i tym razem. Chodzi o dwie sprawy.

LVI Sesja Rady dzielnicy Rembertów
ochrona środowiska w Rembertowie

OŚWIATA i SPRAWY SPOŁECZNE

powalczymy o emocjonalny dobrostan dzieci i młodzieży

Psychika dzieci i młodzieży poddawana jest kolejny rok stres-testowi. Do dotychczasowych zagrożeń cywilizacyjnych, doszły nowe destabilizujące czynniki. Pandemia czy wojna na Ukrainie, zmusza dzieci do określenia się wobec problemów z którymi my sami nie mieliśmy do czynienia. Czy sobie dobrze z tym radzą? Czy my, jako rodzice umiemy je wesprzeć? I wreszcie, co na to szkoły? Czy dzieci i młodzież znajdują w szkołach odpowiednią opiekę psychologiczną? Przepracowaliśmy ten temat razem z wydziałem oświaty oraz wydziałem spraw społecznych i doszliśmy do wniosku, że powinniśmy pilnie przyjrzeć się tej sprawie. Mamy do dyspozycji fundusze, które wydajemy w ramach programu przeciwdziałania alkoholizmowi. Miasto rozszerzyło nasze możliwości angażowania tych pieniędzy na zwalczanie problemów behawioralnych, czyli możemy działać. Pierwszy krok to diagnoza. Organizujemy w ratuszu spotkanie rembertowskich psychologów i pedagogów szkolnych. W toku warsztatów chcemy stworzyć możliwość wymiany doświadczeń, zorientować się w skali problemu i zaplanować przyszłe działania.

Biuro Edukacji przekaże do dzielnicy niemal 70 tys zł. Są to pieniądze z UNICEFU. Trafią do szkół i przedszkoli w których ilość dzieci ukraińskich przekracza 5% ogółu uczniów. Pieniądze mają być wydane przez szkoły i przedszkola na dodatkowe zajęcia integrujące dzieci

OCHRONA ŚRODOWISKA W REMBERTOWIE

kieszonkowe parki

Pod koniec roku urządziliśmy nowy skwer przy ul. Licealnej. Zlikwidowaliśmy chaszcze i dzikie wysypisko śmieci, wyznaczyliśmy alejki. Na wiosnę pojawi się zadbana zieleń i ławeczki. Wydawało by się, że to tak niewiele a całkowicie zmienił się odbiór tego fragmentu Rembertowa. Dlatego mamy plan szukać miejsc w Rembertowie które możemy przekształcić na takie kieszonkowe parki. Czasem wystarczy zagospodarowanie zielenią skrawka terenu żeby zmienić wizerunek całej okolicy. W pierwszym kroku, razem z Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarką Gruntami, szukamy optymalnych na takie przekształcenie działek. Po ich wytypowaniu będzie czas na projekty zieleni i poszukiwanie pieniędzy na ich realizację.

A może podpowiecie nam jakieś miejsca które nadają się na taki skwerek?

ochrona środowiska w Rembertowie
Skip to content