Menu Zamknij
316828787_8247664648636804_207164432885742769_n

Startujemy 11 edycją Pogotowia Świetego Mikołaja!!!

Witajcie w poniedziałek! Na naszym wydarzeniu 11 POGOTOWIE Św. Mikołaja dzieje się prawdziwa, świąteczna magia! Do zrealizowania zostało tylko 61 marzeń!
Przed chwilą dodaliśmy aktualizację listy. Bez problemu odnajdziecie niezarezerwowane dotąd marzenia. Dołączajcie!
Jeśli chcielibyście wesprzeć akcję, ale nie czujecie się na siłach kupować prezenty to zachęcamy do wpłat na nasze konto:
Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio
Bank PEKAO 38 1240 6162 1111 0010 6572 7284
Spełnijcie marzenie i niech Wam się darzy!

BEZPOŚREDNIO Z.... RADY MIASTA

Z czego się tak z burmistrzem Maciek Iwanicki cieszymy? Cieszymy się bo sprawy Rembertowa idą w dobrym kierunku! W tym przypadku powodem radości są kolejne pieniądze przyznane naszej dzielnicy. Chodzi o dodatkowe 4,7 mln zł, na budowę domu komunalnego przy ul. Cyrulików. Dzięki czemu możemy kontynuować procedurę przetargową.
Osobiście mam więcej powodów do radości. Jako stowarzyszenie zawsze zabiegaliśmy żeby burmistrz dzielnicy pojawiał się na Radach Miasta. Uważaliśmy, że do skutecznego zarzadzania dzielnicą, zwłaszcza najmniejszą dzielnicą Warszawy trzeba korzystać z każdej okazji by zabiegać o nasze sprawy.
I tak się dzieje. Szczególnie cieszymy się, że mimo, iż nie ustalaliśmy wcześniej sposobów działania, obaj burmistrzowie, mimo że z różnych ugrupowań, uznają takie działanie za normę.
Uwierzcie, że osobiste stawiennictwo na Radzie Miasta ma znaczenie. Nasze pisma, kierowane do różnych miejskich instytucji, zyskują twarz. Tak samo z rozmowami telefonicznymi, gdy poznaję osobiście miejskich radnych czy dyrektorów biur. Jestem przekonany, że przyszłe rozmowy będę łatwiejsze.
I jeszcze jedna kwestia, uchwały podejmowane na Radzie Miasta, są często ukoronowaniem długiego procesu. Myślę, że Radni Miejscy, którzy popierają wnioski naszej dzielnicy też inaczej patrzą na dzielnicę której zarząd jest przy głosowaniach dotyczących Rembertowa
316422597_8214992911903978_8355772840288657043_n (1)
cer

Wystawa Ceramiki w Dom Kultury Rembrtów

To tytuł wystawy ceramiki, rembertowskich artystów tworzących w pracowni Dom Kultury "Rembertów" . Prace można oglądać przez 2 do trzech tygodni, mamy nadzieję, że ta odrobina niepewności sprawi, że na odwiedzenie wystawy zdecydujecie się szybciej 🙂. I jeszcze jedna nietypowa atrakcja, aby zobaczyć wystawę trzeba na dole poprosić o klucz, a w zamian zostaniecie z eksponatami sam na sam, przez nikogo nie niepokojeni.
Jak twórcy zinterpretowali temat?
Magda Bryl "Tam i z powrotem" to droga układająca się w symbol nieskończoności, przywodzi na myśl drogę Syzyfa.
Malwina Szczurowska "Lemon time" cytryny w różnym stanie rozkładu, jako ilustracja przemijania
Sylwia Jaroń "Poranek" kompozycja która wzbudzająca niepewność, czy symbolom pogodnego poranka uda się przełamać rozlewającą się szeroko, przytłaczającą czerń.
Magda Bryl "Podróż" ukazuje moment opuszczenia bezpiecznego matecznika, lub może raczej moment narodzin
i wreszcie "Mars i Wenus" Nataszy Kuleszy z którą miałem możliwość pozmawiać.
- Jak twoje dzieło interpretuje przestrzeń i czas?
- Związek między kobietą i mężczyzną potrzebuje przestrzeni. Przestrzeni i czasu, by stworzyć wzajemną relację.
Sztuka inspiruje!

Wystawa obrazów malarek z Rembertowskiej Akademii Seniora

Wyraźny jest motyw przewodni wystawy, praktycznie wszystkie artystki zaproponowały malarską interpretację postaci w tańcu. To wdzięczny temat, chociaż stawia też wyzwania. Z jednej strony pozwala na przedstawienie postaci w dynamicznej, niecodziennej pozie. Pozwala też sięgać autorowi do skarbca, atrakcyjnych wizualnie, strojów tancerek. Z drugiej strony temat stawia wyzwanie.
Nie ma tańca bez muzyki. Idźcie sprawdzić, czy malarki podjęły wyzwanie, czy patrząc na ich obrazy usłyszycie muzykę.
Osobiście chciałem zwrócić Waszą uwagę na kilka z nich.
Stojąca tyłem tancerka, autorstwa Mirony Drewnowej, zwraca uwagę odważnymi pociągnięciami szerokiego pędzla. Baletnica, autorstwa Krystyny Kaczyńskiej, to bardzo klarowna kompozycja, w której subtelność rysunku przywodzi skojarzenia z charakterem tańca. Tancerka, autorstwa Janiny Mielcarz jest na przeciwnym biegunie ekspresji, zastosowana technika odrębnych, wręcz odrywających się od siebie, plam barwnych, obrazuje zatracenie się w tańcu. Baletnica, Haliny Mikiel, to niemal monochromatyczny obraz, w którym skupiona, siedząca, postać jest obwiedziona wyraźną secesyjną kreską.
akademia

Kilka slów o Tunelu

Rozmawiałem z dyr. Mosakiem ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, to oni właśnie mieli uzupełnić braki merytoryczne które wykazała w toku postępowania Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Pismo od RDOŚ wpłynęło pod koniec sierpnia, po 2 miesiącach braki zostały uzupełnione i 3 listopada przekazane do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, które ma je bezzwłocznie przekazać RDOŚ.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Podpisaliśmy umowę o wartości ok 45 tys na odbiór z dzielnicy zalegających liści. Podpisaliśmy umowy na konserwację placów zabaw i terenów rekreacyjnych, a także umowę na zakup karmy dla karmicielek kotów.
Czy wiedzieliście, że od lat w urzędzie istnieje funkcja karmicieli kotów? Można podpisać z nami umowę na mocy której otrzymuje się z urzędu darmową karmę przeznaczoną na dokarmianie bezpańskich kotów. Trzeba jednak spełnić określone warunki. Weryfikujemy np. miejsce karmienia kotów, ich liczebność. W tej chwili umowę z dzielnicą ma podpisane 50 profesjonalnych karmicieli, na karmę wydajemy ok 30 tys zł. Karmimy ok 450 kotów.

OŚWIATA

Zorganizowaliśmy spotkanie ze wszystkimi dyrektorami rembertowskich placówek oświatowych. Podsumowaliśmy tematy poruszane na poprzednim spotkaniu. I tak:
Rembertów wychodzi w cienia, w blask reflektorów. Wszystkie szkoły biorą udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, i to z sukcesami!
W trzech szkołach brakowało „różowych skrzyneczek” czyli miejsca z darmowymi środkami higienicznymi na czas menstruacji. Już są wszędzie!
Omówiliśmy perspektywy zatrudnienia w placówkach oświatowych pielęgniarek.
Ustaliliśmy ramy współpracy szkół z urzędem w organizacji dzielnicowej wigilii integracyjnej. Wprowadzamy ujednolicony system komunikacji między placówkami a urzędem dotyczący kwestii remontowych. Rozmawialiśmy o konieczności wprowadzenia oszczędności w zużyciu energii, na przykładzie rozwiązań wprowadzonych w urzędzie.
Skip to content