Menu Zamknij

Radni w pracy – Marcin i Iza a LXI sesja rady dzielnicy Rembertów

W zeszłym tygodniu odbyła się  LXI sesja rady dzielnicy Rembertów. I była to sesja wyjątkowa – WSZYSCY głosujący radni – w jednym z głosowań byli na TAK! To bardzo rzadki przypadek, a od zmiany zarządu taka zgoda ma miejsce pierwszy raz.

O czym rozmawialiśmy:

Głosowana była uchwała dotycząca przyszłości ulicy Paderewskiego. To jak wiecie jedna z naszych głównych ulic, częściowo wyremontowana, częściowo oczekująca remontu. Największym problemem na Paderewskiego jest brak odwodnienia co sprawia, że po intensywnym deszczu w niektórych miejscach tworzy się „pojezierze rembertowskie”. Co ważne, ulica jest w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich, więc to miasto przeprowadzać jej remonty. Z jednej strony to plus bo dzielnica nie musi pozyskiwać funduszy na przeprowadzenie prac, a mając na uwadze długość ul. Paderewskiego i zakres koniecznych prac, mówimy o „milionach”. Z drugiej strony, by rozpocząć inwestycję, o jej konieczności trzeba przekonać Miasto a ty Rembertów staje w szranki z potrzebami innych dzielnic.

Zarząd zaproponował podpisanie swoistego porozumienia między dzielnicą a ZDM, ma ono polegać na współfinansowaniu tej inwestycji. Dzielnica chce w przyszłym roku wykonać roboty budowlane z postaci budowy odwodnienia ul. Paderewskiego na odcinku od ul. Strycharskiej do ul. Roty. Ponadto dzielnica weźmie na swoje barki projekt odwonienia ul. Paderewskiego na pozostałej długości. Zarząd zabiega by dalsze prace wynikające z projektu były wykonane przez ZDM. Na tym etapie zarząd nie mógł jeszcze podać harmonogramu ani szczegółów porozumienia z ZDM, które jest jeszcze negocjowane.

LXI sesja rady dzielnicy Rembertów

LXI sesja rady dzielnicy Rembertów Taki kierunek został jednogłośnie zaakceptowany przez radnych.

Kolejny punkt dla odmiany już poróżnił radnych. Nawet bardzo. Poszło o informację Komisji Rewizyjnej o zakończonych kontrolach. Mimo, że komisja zajmowała się tą sprawę przez niemal 3 lata to radni mieli jeszcze chęć podyskutować w sprawie toczącej się przed Komisją Skarg sprawy skarg na poprzednią dyrektor ZS74. Wobec opinii prawnej, że procedowany punkt nie przewiduje już dyskusji o samej zasadności skarg i ich konsekwencji, dyskusja nie rozwinęła skrzydeł. A ponieważ był ku temu duży potencjał i to z sali padły głosy o braku nieposzanowania zasad demokracji. 
Skip to content