Menu Zamknij

Ratusz w Rembertowie będzie miał mural? – Bezpośrednio z ratusza, czyli burmistrz Aleksander Lesiński w pracy

Spotkania z mieszkańcami

Ratusz w Rembertowie przyjazny mieszkańcom — Nie wiem, czy Państwo pamiętacie, ale w harmonogramie pracy rembertowskich burmistrzów poniedziałki zawsze są przeznaczone na spotkania z mieszkańcami. Wystarczy wcześniej zadzwonić do sekretariatu i umówić się na takie spotkanie. Pani w sekretariacie poprosi o wstępną informację, z jaką sprawą przychodzicie. W zależności od tematyki spotkacie się Państwo z burmistrzem nadzorującym wydział, który może pomóc w rozwiązaniu problemu. Uważam, że taki porządek jest sensowny, bo znając wcześniej sprawę możemy się przygotować do rozmowy i co za tym idzie spotkanie będzie efektywniejsze. Zdarza się jednak, że nie chcą Państwo podawać przyczyny spotkania, to Państwa wybór, który nie przekreśla możliwości spotkania. Zatem do zobaczenia w poniedziałek

Ratusz w Rembertowie
Ratusz w Rembertowie

Ratusz w Rembertowie - mural na scianie?!

Nasz ratusz może być przytłaczający, zwłaszcza jego monumentalne, pozbawione okien szczytowe ściany. Bryły budynku nie zmienimy, ale nie postanowiliśmy, uczynić jego szczytową ścianę przyjaźniejszą w odbiorze. Już za kilka tygodni powstanie na niej mural, tematyką związany z naturą, czystym powietrzem, ekologią, o szczegółach przekonamy się wkrótce, czekamy na projekty artystów. A teraz niespodzianka! Kto Państwa zdaniem będzie miał wpływ na to, jakie dzieło zostanie zrealizowane na tej wielkiej szarej ścianie? Mieszkańcy! Organizujemy w tym celu internetowy plebiscyt. Szczerze, ekscytuję się tym projektem. Z jednej strony dlatego, że zostanie z nami na lata jako ważny element estetyczny. Z drugiej strony. Zawsze mówimy o Rembertowie jako o „zielonej dzielnicy” a tematyka muralu będzie się wpisywała w takie właśnie postrzeganie dzielnicy. Mam nadzieję, że ostateczna realizacja przypadnie Państwu do gustu.

Lokale Wyborcze przygotowane

Jak co wybory, przygotowaliśmy rembertowskie szkoły i przedszkola na wybory, by mogli Państwo oddać swój głos w komfortowych warunkach a komisje wyborcze, żeby pracowały bez przeszkód. Na miejscu będą też pracownicy naszych placówek oświatowych, aby natychmiast reagować w przypadku awarii np. awarii prądu czy innego losowego zdarzenia. W tym roku szczególnie przyłożyliśmy się, aby osoby niepełnosprawne nie napotykały barier architektonicznych.

A czy wiecie gdzie znajduje się Wasza komisja wyborcza?

WYSZUKIWARKA LOKALI WYBORCZYCH – wystarczy kliknąć link i przewinąć w dół strony

https://um.warszawa.pl/waw/wybory

Skip to content