Menu Zamknij

Rembertowska pomoc obywatelom Ukrainy - Bezpośrednio z ratusza, czyli burmistrz Aleksander Lesiński w pracy

Dzisiaj kilka słów o działaniach urzędu, które nikną w czeluściach murów ratusza. Mam na myśli pracę ratuszowych kadr. Jak się Państwo przekonacie, panie z tego wydziału podejmują dużo więcej wyzwań, niżby to wynikało z ich podstawowych obowiązków.

Epidemia Covid i wojna w Ukrainie wymusiły na zespole dodatkowe oprócz tych regulaminowych obowiązki i zadania.

Pandemia

W marcu 2020 roku ogłoszono oficjalnie pandemię COVID-19 w Polsce. Tym samym i w Urzędzie m.st. Warszawy zaczęły obowiązywać – często trudne do pogodzenia z codzienną pracą - wytyczne z tym związane. Zespół Kadr starał się przeorganizować pracę Urzędu dzielnicy Rembertów, tak aby mieszkańcy mimo pandemii mogli załatwić swoje sprawy. W tym okresie, w związku z wprowadzeniem pracy zdalnej zespół przerobił rekordową ilość grafików pracy, podjął współpracę z Sanepidem oraz zobligowany był do codziennego raportowania absencji pracowników.

Rembertowska pomoc obywatelom Ukrainy

Pomoc obywatelom Ukrainy

24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Dzielnicowy koordynator ds. wolontariatu – pracownik Zespołu Kadr niezwłocznie ogłosił zbiórkę darów dla Ukrainy w Dzielnicy Rembertów. Pomoc z darami zaskoczyła wszystkich i tak od 27 lutego siedziba Urzędu zamieniła się w punkt przyjmowania i wydawania darów. Większość pracowników zaangażowała się całym sercem w pomoc
dla Ukrainy. Punkt był czynny do końca maja; pracownicy dyżurowali wg grafików pracy, które koordynowały Kadry. Oprócz tego grupa pracowników Dzielnicy Rembertów (w tym wszyscy z Zespołu Kadr) w miesiącach maj – czerwiec 2022 r. delegowana była do pracy polegającej na obsłudze Punktu Informacyjnego dla uchodźców z Ukrainy na Dworcu Wschodnim.

Wolontariat pracowniczy

Zespół Kadr od lat inicjuje i wspiera działalność społeczną pracowników Urzędu. Koordynuje i uczestniczy w akcjach typu „Kosz dla Powstańca”, „Zbiórka darów do Ośrodków dla samotnych matek”, „Zbiórka książek dla dzieci i dorosłych przebywających w szpitalach”, „Świąteczna zbiórka skarpet dla pacjentów szpitali psychiatrycznych i osób w kryzysie bezdomności”. Wolontariat pracowniczy to nie tylko czerpanie zadowolenia i satysfakcji z bezinteresownej działalności na rzecz
innych ale również nauka motywacji i wiary, że warto rozwiązywać problemy. Wolontariusze to zwykle osoby, które lepiej zarządzają swoim czasem i skuteczniej komunikują się z ludźmi.

i jeszcze inny "świąteczny" temat - Niespodzianka od uczniów

Czasem w urzędzie zdarzają się takie niezapowiedziane wizyty, jak ta sprzed kilku dni. Dzieci z SP217, przyszły złożyć świąteczne życzenia. Wymieniliśmy się „zajączkami”, dziękuję za samodzielnie zaprojektowany przez uczniów i wydrukowany na drukarce 3D wazonik. Szkoły zostały wyposażone w taki właśnie sprzęt w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dziękuję ze te odwiedziny

Skip to content