Rondo Polskich Maratończyków – Bezpośrednio z Rady Miasta
W zeszłym tygodniu odbyła się Rada Miasta, na której obecni byli burmistrz Aleksander Lesiński (RB), burmistrz Piotrowski (KO) oraz radni Iza Kowalska (RB) i Marcin Płonka (RB). Jednym z najważniejszych punktów obrad było nadanie rondu na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Zesłańców Polskich nazwy "Rondo Polskich Maratończyków". To zakończenie długiego procesu, który symbolicznie łączy Rembertów z 100-leciem pierwszego w Polsce biegu maratońskiego. Bieg ten miał start i metę właśnie w okolicach ronda.
Rondo Polskich Maratończyków – Wyjątkowa okazja
Rada Miasta podjęła uchwałę o nadaniu rondu na skrzyżowaniu ulic Strażackie i Zesłańców Polskich takiej właśnie nazwy. To zakończenie dosyć długiego procesu. Okazja do nadania takiej właśnie nazwy jest niepowtarzalna. W tym roku mija 100 lat od startu pierwszego w Polsce biegu maratońskiego. Bieg, o którym mówimy, miał start i metę właśnie w okolicach ronda. To wyjątkowa okazja, żeby związać Rembertów z tym historycznym wydarzeniem. Wkrótce dowiecie się Państwo, jakie wydarzenia związane z tym jubileuszem zaplanowała dzielnica.
Akcenty rembertowskie
Na Radzie Miasta głosowane było absolutorium dla Prezydenta Trzaskowskiego, czyli mówiąc inaczej wotum zaufania. W toku wystąpień i dyskusji pojawiały się też wątki rembertowskie, albo tematy, które dały naszym radnym impuls do dalszego działania.
Bezpieczeństwo i dostęp do wody
Komunikacja
Warszawa jest dumna z komunikacji zbiorowej. Czy Rembertowiacy mogą podzielać tą dumę? Brak dobrych połączeń między osiedlami. Wakacyjne zawieszenia linii autobusowych. Niewystarczająca częstotliwość kursowania SKMki. W kwestii komunikacji zbiorowej jest w Rembertowie sporo do zrobienia. Na pewno sytuację zmieni zniesienie barier transportowych, w postaci likwidacji kolizyjnych przejazdów przez tory, to kwestia najbliższych lat, a tymczasem… trzeba naciskać na miasto, by Rembertów nie czuł się wykluczony pod względem dostępności do zbiorkomu. Potrzebujemy zachęt by ograniczyć korzystanie z indywidualnego transportu samochodowego. Zachęt, a nie wyłącznie utrudnień.