Menu Zamknij

# chemytunelu - nie narzekamy - dzialamy. Ciag dalszy

# chcemytunelu - Przypominamy, na czym stoimy. Budowa tunelu jest wspólną inwestycją Miasta i PKP PLK. W 2016 roku obie instytucje uroczyście podpisały porozumienie w sprawie współfinansowania tunelu, a władze naszej dzielnicy wywiesiły słynny baner „budujemy tunel w Rembertowie”, który był tyleż skuteczny co mylący. Z chęci przypisania sobie roli „budowniczego” mieszkańcy nabrali przeświadczenia, że władze naszej dzielnicy są stroną tego postępowania, z czego samorządowcy tłumaczą się do dziś. Tymczasem, od półtora roku przeciąga się procedura wydawania powtórnej decyzji środowiskowej dla budowanego tunelu. Od miesięcy trwa proces oceny merytorycznej wniosku. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zwraca się do Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, o co raz to nowe uzupełnienia dokumentacji, po ich przesłaniu pojawiają się kolejne przeszkody. Proces ten zdaje się nie mieć końca. Tunel urósł do rangi rembertowskiego mema.
#chemytunelu
#chemytunelu

# chcemytunelu - pisma na święcie Rembertowa

Na Święcie Rembertowa, mogliście odwiedzić nasze stoisko. Dla osób które chciały dołożyć swoją cegiełkę do sprawy budowy tunelu. Przygotowaliśmy trzy pisma, różnej treści. Inne do RDOŚ gdzie od półtora-roku leży dokumentacja, inne do PKP PLK i Prezydenta Warszawy, jako inwestorów. Mogliście się Państwo zapoznać z treścią pism i jeżeli ją akceptowaliście podpisać i wrzucić do naszej „skrzynki pocztowej”
Przy okazji mieliśmy mnóstwo okazji do rozmów, głównie o tunelu. Ich wspólnym mianownikiem było przeświadczenie, że ten tunel po prostu nie powstanie, albo że doczekają go dopiero nasze dzieci. Tunel powstanie. Zależy na tym i Miastu i PKP, chociaż każdy z tych podmiotów ma inne priorytety. Pytanie, KIEDY?. Jak na razie odwlekanie tej inwestycji powoduje tylko narastające komplikacje. Chociażby lawinowy wzrost cen czy przedawnianie się już raz uzyskanych decyzji. Szkoda gadać, ale szkoda też tylko narzekać w „inernetach”.

# chcemytunelu Co dalej pismami?

Przygotowaliśmy dla Was 450 kopii pism i wciągu kilku godzin wszystkie je wypełniliście. Co dalej? Założenie było takie żeby każdy z Państwa dostał odpowiedź na pismo. Dlatego w tekście pism prosiliśmy o ustosunkowanie się do treści drogą emailową. W tym celu musimy dostarczyć pisma, do wszystkich trzech instytucji i złożyć je do punktów podawczych. Ponieważ przed nami gorący czas przedwyborczy i wszystkie działania są interpretowane w kontekście wyborów właśnie, poczekamy do 15 października i potem ruszymy w Waszymi pismami. Będziemy Was informować. A może ktoś da radę z nami pojechać?

Skip to content