Menu Zamknij

DDR wzdłuż ul. Strażackiej, Veturillo i rowerowy Maj – Bezpośrednio z Ratusza, czyli burmistrz Aleksander Lesiński, w pracy

DDR wzdłuż ul. Strażackiej powstanie?! Czekając na rozpoczęcie się sezonu rowerowego, porozmawiajmy o infrastrukturze rowerowej w Rembertowie.

Będzie nowa DDR wzdłuż ul. Strażackiej

Czekając na rozpoczęcie się sezonu rowerowego, porozmawiajmy o infrastrukturze rowerowej w Rembertowie.
Będzie nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Strażackiej.
Pamiętacie, jak podpisywaliście na Rembertowskich Masach Rowerowych petycje popierające jej budowę? Na rembertowskim spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim Marcin Płonka przekazał je prezydentowi i usłyszeliśmy, że droga powstanie. I Powstaje! Droga ma być finansowana z funduszy europejskich, ale już możemy Wam pokazać jej projekt, a nawet zaprosić Was na wirtualną przejażdżkę
Przeanalizujmy projekt. Droga Rowerowa powstanie między rondem na Zesłańców Polskich a ul. Żołnierską. Droga będzie nieco wyniesiona nad poziom gruntu, bo pod nią będzie się krył kanał odwadniający. Będzie też o 0,5 metra zwężona w stosunku do pierwotnej koncepcji. Po co? Dzięki temu zostaną oszczędzone drzewa! Projekt przewiduje usunięcie 4 sztuk.
DDR wzdłuż ul. Strażackiej

Veturilo

Ciekawi jesteście, jak po dwuletniej przerwie przyjęło się w Rembertowie? Też, jako zarząd, byliśmy ciekawi. Zwłaszcza, że miasto sfinansowało 5 stacji a szósta (Paderewskiego-Czwartaków) została już sfinansowana z środków dzielnicy. Byliśmy ciekawi, czy statystyki wypożyczeń potwierdzą trafność tej decyzji. Jest ok, stacja na Paderewskiego jest trzecią co do popularności
W sumie miejskiego roweru skorzystaliśmy ponad 18 tysięcy razy.
Oto statystyka wypożyczeń:
• PKP Rembertów – Cyrulików 4,443
• PKP Rembertów – Marsa 3,657
• Paderewskiego – Czwartaków 2,757
• Rondo Fieldorfa 2,749
• al. Komandosów 2,393
• Czerwonych Beretów – Frontowa 2,292
Statystyki i rozmieszczenie stacji wskazuje, że Veturilo głównie służy nam do przemieszczania się wewnątrz dzielnicy. Z domu na stację PKP i ze stacji do domu.

Rowerowy Maj

Przygotowujemy się z rembertowskimi szkołami do akcji Rowerowy Maj, promującej rower jako środek transportu do szkoły. W szkołach, a mam zapewnienie, że wszystkie placówki wezmą udział w tym wyzwaniu, będą prowadzone statystyki rowerowej aktywności uczniów. Najaktywniejsza klasa będzie nagrodzona. I tu uwaga! Jako Dzielnica przygotowujemy dla rowerzystów, naprawdę fajną nagrodę, ale to jeszcze tajemnica.
Jakie Waszym zdaniem stoją przed dzielnicą wyzwania, jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury rowerowej?
Osobiście chciałbym, żeby następna DDR wzdłuż ul. Strażackiej , ale na Wygodzie, od ul. Żołnierskiej do Ronda Granzowa. To połączyłoby nasze ścieżki z praską siecią DDR.
Skip to content