Menu Zamknij

Rembertowski Balon, Szkolne Patio - Bezpośrednio z Ratusza

OŚWIATA

Rembertowski balon już powstał! Dużo się dzieje w sprawach związanych z edukacją, a zwłaszcza ze szkolną infrastrukturą.

PATIO, po latach

W zeszłym roku rozpoczęliśmy proces przygotowywania projektu przebudowy tzw patio, w SP189. Przyznam, że ta inwestycja jest mi szczególnie bliska, z dwóch powodów. Po pierwsze SP189 była pierwszą szkołą, jaką odwiedziłem po powołaniu na burmistrza. Wtedy, przestrzeń otoczona murami szkoły i przyjaźnie nazywana patio raczej kojarzyła się z więziennym spacerniakiem. Wiedziałem, że się tym zajmę. Drugi powód to, moim zdaniem, wzorcowy sposób, w jaki przeprowadzamy tę inwestycję. Mam na myśli zwłaszcza konsultacje – i to z kim! Z dziećmi, które będą z patio korzystać. Szkoła zorganizowała konkurs rysunkowy „Moje wymarzone patio”, w którym brali udział wszyscy chętni. A my przekazaliśmy nagrodzone prace projektantom, jako inspirację. Mam nadzieję, że po zrealizowaniu patio, odnajdziecie w nim ducha spełnionych dziecięcych marzeń.

Minusem oparcia się o projekty dzieci były koszty, szacujemy, że realizacja nowego patio będzie kosztowała 500 tys. zł. Mamy już zabezpieczone te pieniądze! Mam nadzieję, że, chociaż zabrzmi to górnolotnie, taki, a nie inny proces powstawania NOWEGO PATIO, sprawi, że cała społeczność szkoły będzie się czuła jego współtwórcami.

Rembertowski Balon

BALON, koniec z WF na korytarzach

Zakończyliśmy zadaszenie boiska przy SP217, w postaci pneumatycznego balona. Odebraliśmy prace, wykonawca poprawił wskazane przez inspektorów niedostatki, wysłaliśmy zgłoszenie gotowości odbioru do Państwowej Inspekcji Budowlanej. Planujemy, że szkoła przejmie obiekt w użytkowanie na początku lutego. Wewnątrz znajdują się dwa boiska do piłki nożnej. Dzięki tej inwestycji uczniowie z SP217 nie będą musieli już odbywać zajęć WF na szkolnych korytarzach. Po godzinach lekcyjnych boiska przykryte balonem będą wynajmowane uczniowskim klubom sportowym oraz innym klubom sportowym. W tej chwili szkoła już ma więcej chętnych na wynajem, niż jest w stanie udostępnić godzin. Nawet licząc, że jednocześnie mogą korzystać z boisk dwa kluby. To o tyle ważne, że wynajem balonu ma w lwiej części pokryć koszty jego utrzymania. Pozostała część będzie sfinansowana z pieniędzy samorządu.

Wokół budowy balonu, część radnych stara się upowszechnić atmosferę skandalu, to temat na oddzielny post. Jeżeli macie Państwo jakieś pytanie dotyczące tej inwestycji chętnie odpowiem w komentarzach.

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

Kilka lat temu, zmieniły się przepisy przeciwpożarowe dotyczące oddziałów przedszkolnych działających w szkołach. Czas na dostosowanie „zerówek” do nowych przepisów upływa w sierpniu tego roku. Poprosiliśmy o ekspertyzę Straży Pożarnej, jaki zakres prac wchodziłby w grę jeżeli chcielibyśmy dostosować placówki do przepisów „ppoż”. W obu przypadkach otrzymaliśmy informację, że jest to praktycznie niemożliwe. Zgłosiliśmy więc na Radę Miasta zamiar likwidacji obu oddziałów przedszkolnych. Odział przedszkolny w SP189 od trzech lat, nie był otwierany z uwagi na małą ilość chętnych. W SP217 mamy w tym roku 15 dzieci w „zerówce”. Jeżeli ta informacja zaniepokoiła Państwa, proszę się nie martwić, w roku szkolnym 2024/2025 mamy więcej miejsc, w rembertowskich przedszkolach niż spodziewamy się chętnych.

Czemu o tym piszę? Na portalu Nasze Miasto, śledzącego wydarzenia na Radzie Miasta pojawił się artykuł podający błędną informację dotyczącą Rembertowa, o likwidacji przedszkoli. Informację już sprostowano, ale powtarzam dla Państwa pewności, wolę ją powtórzyć w rzetelny sposób.

Skip to content