BEZPOŚREDNIO Z RATUSZA, czyli burmistrz Aleksander Lesiński w pracy. Będzie o ważnych darmowych usługach a na koniec jeszcze trzy ciekawostki
Rembertowskie darmowe usługi
Czy ktoś wie co to jest PIK? PIK to Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, może nie brzmi szczególnie przyjaźnie, ale to szczególna usługa świadczona przez Miasto na rzecz mieszkańców.
PIK świadczy BEZPŁATNE porady psychologiczne, specjalistyczne oraz prawne.
W zeszłym roku z możliwości darmowej porady skorzystały 357 osoby, którym udzielono 873 porady. Prowadzenie PIK kosztuje rocznie 63 tys zł. Koszty ponosimy za gotowość specjalistów do udzielenia porady, a nie za ich konkretną ilość. Warto więc mieć w świadomość, że są Miasto opłaca takie usługi i można z nich darmowo skorzystać. Zwłaszcza, że pokój w którym jest PIK ostatnio odnowiliśmy. Można w nim teraz przy okazji podziwiać napawające optymizmem rysunki naszej rembertowskiej artystki Witkowska_art
PIK znajduje się w ratuszu, w pokoju nr 219 (półpiętro) czynny w godzinach konsultacji, pokój jest na uboczu a dojście do niego zapewnia zachowanie prywatności.
Wystarczy tylko umówić się wcześniej na spotkanie
poniedziałki w godzinach 9.00-14.00
wtorki w godzinach 14.00-18.00.
środy w godz.13.00-16.00
czwartki w godzinach 12.00-17.00
piątki w godzinach 9.00-14.00
Przedstawiam Wam nasz zespół specjalistów i krótką informację jakiego rodzaju porad można się od nich oczekiwać.
Mariola Majka–Cira
Magisterka psychologii ze specjalności klinicznej, socjoterapeutka
Zajmuje się poradnictwem i konsultacjami psychologicznym , interwencją kryzysową kierowaną do dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Przykładowo wspiera osoby z problemami w radzeniu sobie z emocjami, nieśmiałością i odczuwających lęki, prezentujących nieadekwatnie niską samoocenę oraz przeżywających trudne sytuacje życiowe.
Magdalena Grelus-Ochman
Psycholożka
Udziela konsultacji z zakresu przemocy (dla osób doświadczających przemocy), konsultacje z zakresu umiejętności wychowawczych, konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych.
Marta Szuberska
Certyfikowana specjalistka terapii uzależnień.
Zajmuje się poradnictwem i konsultacjami, pracą z osobami używającymi substancje psychoaktywne - alkohol, narkotyki, leki (dorośli, dzieci/młodzież), jak również uzależnieniami behawioralnymi – jak; internet, gry komputerowe, hazard oraz pracą z osobami współuzależnionymi. Prowadzi również konsultacje z zakresu umiejętności wychowawczych.
Tomasz Zasada
Pedagog
Podobnie jak Pani Marta, zajmuje się poradnictwem i konsultacjami, pracą z osobami używającymi substancje psychoaktywne - alkohol, narkotyki, leki (dorośli, dzieci/młodzież), jak również uzależnieniami behawioralnymi – Internet, gry komuterowe, hazard oraz pracą z osobami współuzależnionymi.
Michał Sieruga
Adwokat
Specjalizuje się w materii prawa rodzinnego i opiekuńczego. Świadczy pomoc prawną również z zakresu prawa cywilnego (lokalowego, spadkowego, zobowiązań).
CIEKAWOSTKI
- Kiedy będzie uruchomiony nowy system informacji wizualnej na stacji PKP? – powinien być uruchomiony w sierpniu wykonawca czeka na przyłącze elektryczne
- Kiedy będzie uruchomiana stacja benzynowa Moya przy ul. Strażackiej? –właściciel stacji czeka na koncesję, procedury są długotrwałe i nie ma możliwości podania przybliżonej daty otwarcia, ale to kwestia czasu a nie jakiś innych problemów, np. technicznych.
- Jakie zasady ruchu obowiązują na ciągu pieszo/rowerowym wzdłuż ulicy Marsa – w tym przypadku pierwszeństwo ma pieszy i rowerzyści powinni dostosować się do tej zasady