Menu Zamknij

BEZPOŚREDNIO Z RATUSZA, czyli burmistrz Aleksander Lesiński w pracy.

Rembertowskie Forum Matematyczne

Na początek o czymś co robimy po raz pierwszy. Tego w Rembertowie jeszcze nie było, już za tydzień - REMBERTOWSKIE FORUM MATEMATYCZNE dla rembertowskich nauczycieli.

Nasz Wydział Oświaty i Wychowania po raz pierwszy organizuje wydarzenie mające na celu podnosić kompetencje rembertowskich nauczycieli. Seminarium oraz warsztaty przeznaczone jest dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i matematyki w klasach I-IV. Seminarium będzie dotyczyło metodologii nauczania matematyki. Wiodące tematy to „Jak przełamać barierę IV klasy” oraz „Moc dialogu w edukacji matematycznej w klasach I-III. Koszt ok 5 tys zł.

Wiem, że w edukacji jednorazowe zdarzenie nie czyni wiosny. Działania trzeba planować długofalowo, a efektów oczekiwać z opóźnieniem. Dlatego mam plan, żeby najbliższe forum było początkiem czegoś większego, co na trwałe wpisze się z krajobraz rembertowskiej edukacji. Dlatego na nasze Forum Matematyczne zaprosiliśmy, jako obserwatorów, gości z WCIES czyli Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Liczymy na to, że przy wsparciu Miasta, to pilotażowe seminarium zmieni się np. w cykliczne warsztaty. A nasi nauczyciele będą przykładem dla innych dzielnic.

Aby Rembertowskie Forum Matematyczne stalo się rzeczywistością współorganizatorami, oprócz Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy zostali Fundacja Edukacja na NOWO i Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji.

Rembertowskie Forum Matematyczne
Wandalizm w rembertowie

NOWA STACJA VETURILO

owa stacja przy EMisiu, tym różni się od pozostałych, że nie jest finansowana z budżetu miejskiego lecz z naszego, dzielnicowego. Skąd takie różnice? Czemu część stacji powstała wcześniej a ta jedna z opóźnieniem? Jak już wcześniej pisałem Miasto postanowiło w tym roku włączyć nas do systemu roweru miejskiego proponując sfinansowanie stacji w 5 statystycznie optymalnych lokalizacjach. Newralgiczna była właśnie stacja przy Emisiu, która cieszyła się wśród Was powodzeniem, ale to była ta szósta stacja, która już nie mieściła się w proponowanej puli. Miasto nie przewidywało jej sfinansowania. Obserwując, także na fb, Wasze rozczarowanie brakiem tej lokalizacji, wzmacniane presją radnych z tego okręgu (w moim przypadku był Marcin Płonka), zdecydowaliśmy na zarządzie o sfinansowaniu tej stacji z budżetu dzielnicy. Koszt to ok 50 tys zł. Uprzedzając pytania. Bez stacji roweru miejskiego pozostaje Wygoda. Tu niestety statystyki są nieprzychylne takiej inwestycji. Veturilo się tu nie przyjęło, mieszkańcy korzystali z tej możliwości sporadycznie.
Skip to content